Wykopy liniowe

Wykopy liniowe

W naszej ofercie znaleźć można wszelkiego rodzaju propozycje wykonywania robót ziemnych, jedną z nich stanowi usługa wykopu liniowego, która jest przykładem tego, że samo wykonanie wykopu nie zawsze musi oznaczać sporą ingerencję w grunt, a niektóre działania pozwalają na zachowanie ziemi w dobrym stanie chroniąc obszar przed zbędnymi stratami.

Klasyfikacja wykopu:

  • czasu trwania wykopu (który z kolei dzielimy na: wykop tymczasowy i wykop trwały)
  • głębokości wykopu
  • szerokości wykopu

Wykop liniowy rozumiany jest się wykop na wąskim i długim pasie terenu, jego podstawową wartością jest długość.

Usługę wykopu liniowego wykonujemy koparką bądź koparko-ładowarką, posiadany sprzęt znacznie ułatwia wszelkiego rodzaju roboty ziemne, co sprzyja wykonywaniu wykopów. Z reguły dno wykopu ma szerokość nie większą niż 1,5 m.

Gdzie stosuje się wykop liniowy

Liniowe usługi koparką stosuje się na przykład przy:

  • układaniu rurociągów
  • wykonaniu kanalizacji
  • przy wykopach liniowych przyłącza pod powierzchnią terenu
  • instalacji elektrycznych, sanitarnych, światłowodu internetowego
  • ułożeniu ogrodzenia

W jaki sposób przebiegają usługi wykopów ziemnych

Wykop wykonywany jest na podstawie projektu budowlanego z uwzględnieniem wszelkiego rodzaju przyłączeń i instalacji znajdujących się w zasięgu wykonywania robót ziemnych. Sam proces wykopu musi przebiegać w taki sposób, by zapewnić odpowiednie odwodnienia wykopów. Wykonywanie wykopu liniowego wymaga zastosowanie odpowiednich spadków, które umożliwią odprowadzenie wody z wykopu.

Dlaczego wykopy liniowe maja tak wielkie znaczenie

Wykopy liniowe są przede wszystkim ważne, bo zapewniają nam podłoże do wykonywania przyszłych przyłączy elektrycznych, sanitarnych czy światłowodu internetowego. Wykopy liniowe służą również, jak wcześniej wspomnieliśmy, odprowadzeniu wód oraz ochrony naszych zabudowań przed podtopieniem, ale również jako wykopy liniowe nawodnienia naszych ogrodów.

Zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami