Wyburzenia i rozbiórki

Wyburzenia i rozbiórki

W ofercie Witan kompleksowa obsługa inwestycji znajdziesz również wszelkiego rodzaju roboty budowlane między innymi rozbiórki i wyburzenia obiektów budowlanych. Oferujemy naszym klientom kompleksową usługę robót budowlanych od wyburzenia obiektu, rozbiórki obiektu, po wywóz gruzu, uprzątnięcie terenu, tworząc przestrzeń pod nowe inwestycje.

Czy wyburzenie to to samo co rozbiórka?

Wiele osób zestawia te dwa pojęcia bądź stosuje zamiennie. Rożnica polega na tym, że rozbiórka obiektu polega na rozebraniu obiektu element po elemencie z możliwością ponownego wykorzystania materiału np drewna, cegły itp. Natomiast wyburzenie obiektu polega na całkowitej destrukcji, a z pozostałego materiału tak naprawdę już niewiele wykorzystamy. Na przestrzeni lat takie roboty budowlane jak wyburzenia budynków wyparły znacznie rozbiórki obiektów, technologia budownictwa jest już na tak wysokim poziomie ciągle się zmieniając, że nikt nie stosuje materiałów używanych lata temu.

Wyburzenia, rozbiórki obiektów budowlanych – planowanie

Prace mające na celu rozbiórki i wyburzenia wymagają od nas dokładnego rozplanowania prowadzonych robót. Wiadomo, że chcielibyśmy wykonać wyburzenia/rozbiórki szybko, jednakże z doświadczenia wiemy, że szybko nie znaczy dobrze. Prace rozpoczynamy po otrzymaniu wydanego pozwolenia, na te nieraz trzeba trochę poczekać, szczególnie wtedy kiedy bierzemy pod uwagę opinie konserwatora zabytków. W przypadku małych robót rozbiórkowych, obiektów do pewnych wymiarów czasami wystarczy zgłoszenie rozbiórki obiektu. Jeśli dysponujemy wszelkimi potrzebnymi pozwoleniami wtedy możemy przystąpić do realizacji.

Wykonujemy rozbiórki/wyburzenia:

  • obiektów przemysłowych
  • kamienic
  • budynków mieszkalnych
  • garażowych

Wyburzenia i rozbiórki – profesjonalny sprzęt

Wykonywanie przez nas robót budowlanych w tym wyburzeniowych, rozbiórkowych wymaga od nasz zachowania wszelkich norm bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia terenu wykonywania robót budowlanych, tak by były bezpieczne zarówno dla pracowników jak i osób postronnych.

Nasza firma znajduje się w posiadaniu odpowiedniego sprzętu budowlanego, który w połączeniu z zdobytym oświadczeniem sprawia, że usługi wyburzenia przebiegają sprawnie, szybko i bez niepotrzebnych przestojów. Posiadany sprzęt pozwala nam również na wywiezienie odpadu, wywóz gruzu z wyburzenia oraz samej rozbiórki obiektu, czyli w skrócie na sprawne uprzątnięcie terenu rozbiórki wyburzenia.

Zainteresowany ofertą?

Skontaktuj się z nami!